DOPRAVA ZDARMA po ČR při nákupu nad 1000Kč  •  Osobní odběr v Praze ZDARMA - Argentinská 22 a Lazarská 6

Péče o nábytek a oblečení

Ať už jde o kabátek, nebo komodu, každá věc si zaslouží tu správnou péči. Jedině tak si může zachovat svojí kvalitu a vzhled. Jak na to? Pojďme se společně mrknout, jak pečovat o zboží, které u nás zakoupíte.

Oblečení

Oblečení SANU BABU je barveno přírodními barvami a zdobeno ručními výšivkami, proto potřebuje speciální péči. Pokud tedy chcete zachovat barvy zářivé, perte jej pouze ručně a to ve vlažné vodě. Žehlit doporučujeme pouze z rubové strany a na nižší teploty.

Módní doplňky

I o módní doplňky je potřeba pečovat. Textilní doplňky opět doporučujeme prát pouze ručně ve vlažné vodě. Kožené kabelky a peněženky pak můžete jemně očistit vlhkým hadříkem.

Bytový textil

Přehozy a polštářky potřebují stejnou péči jako oblečení, proto je perte ve vlažné vodě a pouze ručně. Drahé přehozy z Rajastanu a ručně vyšívané polštářky doporučujeme očistit vlhkým hadříkem pouze v místě zašpinění.

Nábytek

Ručně zpracovávaný nábytek z Indie je skutečným skvostem a vydrží Vám po celý život. Správná péče mu jen prospěje.

Povrch nábytku je chráněn tenkou vrstvou přírodního vosku, není tedy určen k použití v exteriéru!
Pro běžnou údržbu používejte lehce navlhčený hadřík, nezapomeňte povrch dosucha vytřít hadrem ze savého materiálu. Pro odstranění prachu použijte nejlépe prachovku. Doporučujeme provést obnovu ochranné vrstvy každých šest měsíců, alespoň u nejvíce namáhaných částí nábytku, jako je např. deska stolu. Nejprve zbavte povrch prachu a nečistot, poté naneste rovnoměrně po celé ploše přiměřenou vrstvu vosku na nábytek. Vosk důkladně vetřete do povrchu. Nechte zaschnout 15-20 min a čistým hadrem ze savého materiálu třete povrch dokud nedosahuje požadovaného lesku.

Varování: Voda, vysoká vlhkost, přímé slunce, vysoká teplota mohou nábytek vážně poškodit. K údržbě nábytku nepoužívejte chemické přípravky. Důrazně doporučujeme používání podložek pod sklenice a šálky.
Pro odstranění skvrn vzniklých například rozlitím nápoje, nebo postavením horkého šálku přímo na povrch je postup následující: Pomocí velmi jemné drátěné vlny přímočarými pohyby po létech odstraňte vzniklou skvrnu. Zbavte povrch jemných částeček prachu a na ošetřené místo naneste pomocí hadříku vrstvu přírodního vosku, určeného k údržbě nábytku. Po zaschnutí, cca 10 min, vyleštěte povrch suchým hadrem (nejlépe froté). Doporučujeme však, aby tyto opravy prováděl odborný pracovník. V tomto směru se na nás můžete kdykoliv obrátit.

SANU BABU, spol. s.r.o. nezodpovídá za škody vzniklé neopatrnou manipulací a neodbornými zásahy ze strany zákazníka.