DOPRAVA ZDARMA po ČR při nákupu nad 1000Kč  •  Osobní odběr v Praze ZDARMA - Argentinská 22 a Lazarská 6

O nás

Základy společnosti SANU BABU byly položeny už na podzim roku 1991, když jsme seděli na terase hotýlku Nepal Peace Cottage v Kathmandu a začínali tušit, že se nám po barevné zemi pod Himalájem bude stýskat. Měli jsme za sebou několikaměsíční poznávání Indie a Nepálu v rámci studentské expedice a před sebou cestu domů. Přestože nic nebylo takové, jak se píše v příručkách o hinduismu a buddhismu, obje­vili jsme nový svět, okouzlující kulturu zkrátka úplně odlišný způsob života. Někdo si nad chladnoucím čajem po­vzdechl, že by bylo príma vzít kus téhle rozevláté atmosféry s sebou do podzimní Evropy.

Zkusili jsme to. Nejprve jsme přivezli pár kousků a prodávali kamarádům a známým. V roce 1993 na tuto činnost navázala obchodní společnost SANU BABU spol. s r.o. Vybudovali jsme velkoobchodní sklad a ote­vřeli první obchod v centru Prahy. Ve stejné době jsme otevřeli prodejní výstavu o Nepálu v Celetné ulici. V současné době provozujeme čtyři obchody v Praze. Naše zboží prodávají desítky dalších obchodů v bývalých okresních městech, například v Brně, Břeclavi, Plzni a v Rakovníku. Velkoob­chodní odběratelé k nám jezdí nejen z celé republiky ale i ze zahraničí.

Postupem času jsme naší nabídku rozšířili na nesčetně položek - od stovky druhů vonných tyčinek přes origi­nální módu a módní doplňky, stříbrné šperky až třeba po nábytek z Indie. Dovážíme prakticky úplně všechno zboží, které splňuje naší představu o tom, co je etnické a přesto má kvalitu, na kterou jsme zvyklí z Evropy.

Stále znovu a znovu se snažíme objevovat nové nápady nepálských a indických výrobců a doufáme, že každá bunda z "jačí" vlny, svetr, soška i stříbrný šperk, který přivezeme, v sobě má kousek barevné uvolněné atmosféry vlahého asijského podvečera, kdy se ve větru třepotají pestré modlitební praporky kolem vysokých stup a v chrámech vadnou květy položené k nohám soch boha Vishnu.