DOPRAVA ZDARMA po ČR při nákupu nad 1000Kč  •  Osobní odběr v Praze ZDARMA - Argentinská 22 a Lazarská 6

Vybírání nábytku je pro nás vášeň

Vybírání nábytku je pro nás vášeň

Vybírat jedinečné kusy nábytku a hledat pro zákazníka něco konkrétního je naše vášeň.

Začalo to nenápadně při návštěvě města Džódhpur, kam jsme jeli vybírat látky na další dámskou letní kolekci.Tohle město nám doporučil náš exportér, který tam trávil hodně času a město si oblíbil. Říkali jsme si, že nová zkušenost nám neuškodí a hlavně třeba objevíme něco jiného, zajímavého.

Jeli jsme vlakem přes noc a ranní příjezd do Džódhpuru nás okouzlil. Na první pohled bylo vše klidnější a čistší než v Delhi. Lidé méně uspěchaní. A první dojem nás nezklamal. Pouštní město blízko hranic s Pákistánem je pro nás prostě oázou na našich pracovních cestách po Indii. A hned si nešlo nevšimnout mnoha truhlářských dílen na okrajích silnic, kde byly nepřehlédnutelné kusy nábytku z masivu. Někdy v perfektním stavu, někdy úplně rozpadlé a připravené k recyklaci nebo opravě. U jedné takové jsme i zastavili a šli se zvědavě podívat, co se skrývá uvnitř. A bylo to nečekané. Tak nádherné originální kusy, řezby, krásně umělecky zpracované. Někdy staré 80, 100 let i více….prostě neopakovatelné.

Hned jsme začali uvažovat, jak bychom mohli dovézt něco sem, do Čech, abychom mohli zprostředkovat tu atmosféru, která oslovila nás i někomu dalšímu. A povedlo se.

Nábytek dovážíme už přes 15 let. Stále nás to baví, I když najít původní kusy v dobrém stavu je čím dál těžší. Ale možná o to více dobrodružné.

A ta radost, když najdete nějaký kousek, který má prostě DUCHA a přímo to z něj na vás sálá…:-). A že jsme jich nedovezli málo.
A ta radost, když to někdo cítí podobně jako vy a s leskem v očích si ho odváží domů. Baví nás i hledat věci podle zadání našich zákazníků. Někdy jsou to opravdu výzvy jako například socha Buddhy ve velikosti 2m. Už jen jí najít byl problém, ale kolik tun váží? Jak jí sem dopravit? Nebylo to jednoduché, ale i tohle jsme zvládli. Když něco chcete, jde to. :-)

Určitě se podívejte na věci, které osobně vybíráme, třeba osloví i vás. A my se budeme těšít, až zase budeme moct strávit nějaký ten čas v našem oblíbeném městě a hledat a pátrat po originálních kusech nábytku, které třeba někoho z vás potěší.

Vaše SANU BABU