DOPRAVA ZDARMA po ČR při nákupu nad 1000Kč  •  Osobní odběr v Praze ZDARMA - Argentinská 22 a Lazarská 6

Vlajka Tibet, screen print, 2 očka na přichycení, 125x85cm

450 Kč s DPH
372 Kč bez DPH

Skladem 2 ks
  • Kód OTH643XL
  • Váha 87 g
  • Země původu Indie
  • O produktu 100%polyester
  • Barva Žlutá

Na 10. března připadá výročí Tibetského národního povstání z roku 1959, které bylo brutálně potlačeno a při kterém přišlo o život desítky tisíc Tibeťanů. Už od poloviny 90.let probíhá v tento den celosvětová kampaň Vlajka pro Tibet, která symbolicky poukazuje na dlouhodobé porušování lidských práv jako je svoboda slova nebo svoboda politického a náboženského vyznání.

Mnoho z našich výrobků pochází z dílen v Nepálu a Indii kde pracují lidé, kteří sem uprchli před útiskem Čínské lidové republiky.  Buddhistická nauka je nám velmi blízká a dodržování lidských práv vidíme jako základní kámen fungování každé společnosti. Do akce Vlajka pro Tibet se proto každoročně zapojujeme a vyvěšujeme vlajky ve všech našich prodejnách. Přidáte se letos k nám?

Oficiální vlajka tibetské exilové vlády má zajímavou symboliku. Vznikla sjednocením vlajek všech tibetských kolonií v roce 1912. Hora uprostřed je symbol Tibetu, který tvoří Tibetská náhorní plošina. Sněžní lvi v ní představují propojení světského a duchovního života. Drží dva drahokamy, dolní ukazuje na správné etické chování založené na buddhistických naukách, horní znamená tři buddhistické klenoty, Buddhu, Dharmu, Sanghu. Slunce uprostřed prý na svých paprscích nese radost, štěstí a svobodu do všech směrů. Šest červených pruhů na modrém nebi symbolizuje šest původních kmenů Tibetu. Žlutý rám představuje zlato jako symbol Buddhova učení. Jedna neolemovaná strana ukazuje otevřenost Tibetu vůči nebuddhistickým naukám. Úmyslně nezmiňujeme jiná náboženství, protože buddhismus nemá víru v boha. Je to metoda, jak zlepšit kvalitu života a naučit se pracovat s myslí.